Danfoss – frekvenční měniče

Nízkonapěťové frekvenční měniče VLT®

Danfoss Drives nabízí frekvenční měniče VLT ve výkonovém rozsahu do 5,3 MW. Tyto měniče jsou vybaveny řadou integrovaných funkcí, zvyšují energetickou účinnost, snižují náklady a optimalizují produktivitu procesů. Měniče Danfoss poskytují optimalizované řízení procesů pro specializované aplikace ve specifických průmyslových odvětvích.

VLT® Micro Drive FC 51 – maximální výkon se sníženými náklady

VLT® Micro Drive FC 51 je malý, ale přesto výkonný měnič s dlouhou životností. Kompaktní design a minimální požadavky na uvedení do provozu šetří místo v rozvaděči a snižují instalační náklady.
Navzdory svým kompaktním rozměrům a snadnému uvádění do provozu lze měnič kmitočtu VLT Micro Drive nastavit tak, aby dokonale fungoval i v komplexních aplikacích. Je podporován řízeným programováním specifických funkcí a použitím počítačového softwaru pro nastavení parametrů. A díky lakovaným deskám s plošnými obvody je zajištěn spolehlivý a nákladově úsporný provoz i v náročném prostředí.
Napájecí napětí a rozsah výkonů
1 x 200–240 V…0,18–2,2 kW
3 x 200–240 V…0,25–3,7 kW
3 x 380–480 V…0,37–22 kW

Softstartéry

Softstartéry Danfoss Drives se používají k dočasnému snížení zátěže a momentu omezením proudových rázů střídavého motoru během rozjezdu. Tím se sníží jak mechanické, tak elektrodynamické namáhání a prodlužuje se životnost systému.