Danfoss – průmyslová regulace

Elektromagnetické ventily EV210A

EV 210A pokrývá široký rozsah malých přímo-řízených 2/2 cestných solenoidových ventilů pro průmyslovou výrobu. Kompaktní design společně s širokou nabídkou cívek umožňuje široké použití pro celou škálu průmyslových aplikací. 2/2 -cestný kompaktní design přímo-ovládaný DN 1.2 až DN 3,5, G 1/8 až G 1/4. Bronzové nebo nerezové těleso ventilu Verze NC (bez proudu zavřený) a NO (bez proudu otevřený).

Tlakové a teplotní spínače KP a KPI

Tlakové a teplotní spínače KP a KPI se používají k regulaci, monitorování a jako výstražné systémy v průmyslu. Malé rozměry šetří místo a usnadňují manipulaci.

  • Široký regulační rozsah
  • Elektrické připojení z přední části přístroje
  • Vhodné pro střídavý a stejnosměrný proud

Regulátory a omezovače tlaku BCP

Typ BCP je řada specializovaných spínačů tlaku pro sledování tlaku a bezpečnostních funkcí u parních kotlů a ohřívačů vody. BCP obsahuje jednopólový kontaktní systém s mikrospínačem, jehož kontaktní pozice je odvozena od tlaku na šroubení a nastavené hodnotě rozsahu. Pro instalace, kde spolehlivost a bezpečnost představuje zvláště kritický faktor.

Teplotní spínače RT

Teplotní spínače typ RT se používají v průmyslu i námořních aplikacích. RT teplotní spínače mají dálkové, prostorové a diferenční čidla. Další verze jsou k dispozici s potrubním čidlem, jinými délkami kapilární trubice, nastavitelnou neutrální zónou. Teplotní rozsah- 60 °C až 300 °C, nastavitelný diferenciál, krytí IP66, s min. nebo max. resetem nebo neutrální zónou.

Tlakové spínače a tlakové spínače diferenční RT

Tlakový spínač typu RT je jednopólový přepínač, kde poloha kontaktu závisí na tlaku ve spojovacím šroubení a na nastavené hodnotě. Série RT sestává ze spínačů tlaku, spínačů diferenčního tlaku a spínačů tlaku pro regulaci neutrální zóny. Série RT také obsahuje bezpečnostní spínače tlaku pro parní kotle. Tlakové rozsahy -1 až 36 barů.

Teplotní spínače CAS

Termostaty CAS pro nejnáročnější aplikace v extrémním prostředí. Robusní a kompaktní konstrukce, vysoká odolnost vůči šokům a vibracím. Regulační rozsah 20 °C až 150 °C, malý fixní diferenciál, mikrospínač odolný vůči mořské vodě, krytí IP 67.

Tlakové diferenční spínače RT

Program RT tlakových spínačů obsahuje výrobky pro monitorovací funkce, vysoce specializované řešení a kritická opatření. Regulační rozsah 0-11 bar. Mnohonásobná opakovatelnost, vzájemně vyměnitelný kontaktní systém, možné pozlacené kontakty, bezpečnostní funkce, nastavitelný diferenciál, krytí IP 66.

Snímače teploty MBT 3270

Flexibilní teplotní čidlo MBT 3270 lze použít v mnoha průmyslových aplikacích, jako jsou vzduchové kompresory, mobilní hydraulika a výfukové plyny. Snímač může být vybaven různými snímači (RTD, NTC a PTC) a je k dispozici s různými elektrickými přípojkami (kabel, Delphi Metri Pack, AMP junior power Timer, Deutch DT04). Vysoká ochrana proti vlhkosti, pevná měřicí vložka, tělo z mosazi nebo nerezové oceli. Velmi nízké časy odezvy, teplotní rozsah až 300 °C.

Snímače teploty MBT 3252

MBT 3252 teplotní čidlo do těžkého průmyslu pro měření teploty chladicí vody, mazacích či hydraulických olejů. Snímač teploty je založen na standardizovaném prvku Pt 100. Vyměnitelná měřicí vložka je vybavena silikonovým kabelem, což činí senzor velmi odolný proti vibracím. V případě potřeby lze objednat převodník (MBT 9110) jako integrovanou součást snímače.

Snímače teploty MBT 3560

MBT 3560 je určen pro použití v průmyslových aplikacích, kde je vyžadováno spolehlivé přesné snadno instalovatelné zařízení. K dispozici je široký výběr procesních a elektrických připojení. Kompaktní design, kryt odolný proti kyselinám (AISI 316L), teplotní rozsah -50 až +200 °C, odporový prvek Pt 1000, výstupní signál 4-20 mA, průměr stonku 8 mm, délka stonku 50 až 250 mm.

Snímače teploty MBT 5113

MBT 5113 je robustní teplotní čidlo, které lze použít k měření teploty výfukových plynů z dieselových motorů, turbín a kompresorů. Snímačem je termočlánek typu K, měření teploty až do 800 °C. Měřicí vložku lze měnit i během provozu. Všechny součásti v kontaktu s médiem jsou vyrobeny z nerezové oceli AISI316Ti. Variantně lze jako součást snímače objednat převodník 4-20 mA (MBT 9110). K dispozici také se schválením Eex ia IIC T4 / T6.

Snímače teploty MBT 5250

Spolehlivé snímače teploty pro řízení chladicí vody, mazacího a hydraulického oleje či chladicích zařízení v rámci obecného průmyslu. Snímače jsou založeny na prvku Pt 100 nebo Pt 1000, který poskytuje spolehlivé a přesné měření. V provedení pro nízkou teplotu (-50 až 200 °C) je měřicí vložka na silikonovém kabelu, což činí senzor velmi odolný vůči vibracím. V případě potřeby lze objednat s převodníkem 4-20 mA (MBT 9110).

Snímače teploty MBT 5410

MBT 5410 je robustní snímač teploty, který lze použít pro řízení mrazících zařízení a prostorové teploty. Snímač je založen na prvku Pt 100 nebo Pt 1000. V případě potřeby lze objednat převodník 4-20 mA (MBT 9110) jako integrovanou součást snímače. Rozsah teplot -50 až 70 °C. Vysoká přesnost měření, robustní konstrukce s odolností proti otřesům a vibracím.

Průtokový spínač FQS

FQS Flow Switch je určen pro použití v potrubních systémech s médii jako je voda, ethylenglykol nebo jakákoli nekorozivní kapalina. V chladičích, čerpadlech, kondenzátorech, kotlích, průmyslových zařízeních apod. Jeden model pro potrubní systémy od G1 do G6. Průtok a průměr potrubí určuje použití 1, 2 nebo 3 lopatek.

Snímače tlaku MBS 1200 a MBS 1250

Kompaktní snímač tlaku je určen pro použití v náročných hydraulických aplikacích. Integrovaný tlumič rázů nabízí vysoký stupeň ochrany proti kavitaci a rázům. Promyšlenou konstrukcí je dosaženo výborné odolnosti proti vibracím. Snímač je vybaven vysokým stupněm EMI ochrany, aby splňoval nejpřísnější požadavky průmyslu. Pro média a okolní teploty až 125 °C, všechny standardní výstupní signály: 4-20 mA, 0-5 V, 1-5 V, 1-6 V, 0-10 V.

Snímače tlaku MBS 1700

Kompaktní snímače tlaku jsou určeny k použití v téměř jakémkoli prostředí. Nabízí spolehlivé měření tlaku i v náročných provozních podmínkách. Snímač tlaku MBS 1750 s integrovaným tlumičem rázů je konstruován pro použití v systémech, kde se projevují vodní rázy a špičkové nárůsty tlaku. Nabízí spolehlivé měření tlaku i v náročných provozních podmínkách. Vynikající odolnost proti vibracím, robustní konstrukce, ochrana dle směrnice EMC / EMI. Vhodná volba pro měření tlaku v mnoha průmyslových odvětvích.

Snímače tlaku MBS 1900

Snímač tlaku MBS 1900 je určen pro použití ve vzduchových a vodních aplikacích, jako jsou pomocná čerpadla a vzduchové kompresory. Řada polo flexibilních snímačů tlaku zahrnuje snímače s různými výstupními signály, verze pro měření absolutního nebo manometrického (relativního) tlaku, rozsah měření od 0 – 4 až po 0 – 25 barů a široký rozsah tlakových a elektrických připojení.
Pouzdro je vyrobeno z nerezové oceli AISI 316L.

Snímače tlaku MBS 3000 a MBS 3050

Kompaktní tlakový snímač konstruovaný pro použití v náročném průmyslovém prostředí. Nabízí spolehlivé měření tlaku v náročných aplikacích. Snímače tlaku pokrývají výstupní signál 4-20 mA i 0-10 V. Verze pro měření absolutního i relativního tlaku. Rozsah měření 0-1 bar až 0-600 barů. Široký rozsah tlakových a elektrických připojení. Vynikající odolnost proti vibracím, robustní konstrukce, ochrana dle směrnice EMC/EMI.

Snímače tlaku MBS 3200 a MBS 3250

Snímač tlaku je konstruován pro použití v hydraulických systémech a ve většině průmyslových aplikací. Provedení MBS 3250 s integrovaným tlumičem rázů je konstruováno pro použití v systémech, kde se projevují kavitace, vodní rázy a špičkové nárůsty tlaku. Řada flexibilních snímačů tlaku zahrnuje snímače s různými výstupními signály, verze pro měření absolutního nebo relativního tlaku, rozsah měření od 0 – 1 bar po 0 – 600 barů, široký rozsah tlakových a elektrických připojení.

Elektromagnetické ventily EV220A

EV220A je kompaktní 2/2 cestný elektromagnetický ventil ovládaný servopohonem, určený speciálně pro stroje a zařízení s omezeným prostorem. Je určen pro vodu, olej, stlačený vzduch a podobná neutrální média. Verze NC (bez proudu uzavřený), standardní pro ventily o velikosti ¼–2”. Verze NO (bez proudu otevřený), standardní pro ventily o velikosti ¼–1”.

Elektromagnetické ventily EV210B

EV 210B pokrývá široký rozsah 2/2 cestných přímo řízených solenoidových ventilů pro univerzální použití. Robustní řada ventilů, vysoce výkonná a použitelná v různých pracovních podmínkách, DN 1,5 – DN 25, G 1/8 až G 1 , bronzové nebo nerezové těleso ventilu, verze NC (bez napětí zavřený) a NO (bez napětí otevřený).

Elektromagnetické ventily EV220B (DN15 – DN50)

EV 220B 15 – EV 220B 50 je univerzální 2/2cestný elektromagnetický ventil nepřímo ovládaný pomocí servopohonu. Tělo ventilu je z mosazi, mosazi odolné vůči odzinkování a nerezové oceli, což zaručuje možnosti použití v široké škále aplikací. Standardně vestavěný filtr, nastavitelný zavírací čas a krytí až IP67 zajišťují optimální výkon i při náročných provozních podmínkách.

Elektromagnetické ventily EV220B (65-100 series)

EV 220B 65-100 je 2/2 cestný solenoidový ventil, robustní pro použití v průmyslových aplikacích s velkým průtokem. Tělo ventilu z šedé litiny, ochrana proti vodním rázům, vestavěný filtr, 2/2-cestný ventil nepřímo řízený DN 65 – DN 100. Připojení přírubou max. tlak 10 bar, max. teplota media 90 °C.

Elektromagnetické ventily EV220W

EV 220W je řada kompaktních nepřímo řízených 2/2 cestných elektromagnetických ventilů s připojením od G 3/8 do G 2, které jsou speciálně navrženy pro průmyslové použití v omezeném prostoru. Tato řada byla navržena speciálně pro segment údržby a průmyslových provozů, které vyžadují spolehlivý ventil, který se snadno nastavuje a instaluje.

Elektromagnetické ventily EV224B

EV 224B je vysokotlaký nepřímo ovládaný 2/2 cestný ventil vhodný pro tlaky až do 40 barů a pro teploty až do 60 °C. Standardně vestavěný filtr pro ochranu pilotního systému, volitelný uzavírací čas, krytí IP67 (v závislosti na cívce). Funkčně velmi spolehlivý ve světlostech DN 15 – DN 25, verze NC i NO tělo ventilu z mosazi, systém konstrukce postavený na základě osvědčené technologie ventilů EV 220B.

Elektromagnetické ventily EV225B

EV 225B je elektro ovládaný 2/2 cestný solenoidový ventil vhodný pro páru. Konstrukce je založená na PTFE membráně poskytující vysoce spolehlivou funkci. Těleso ventilu ze speciální DZR mosazi a sedlo ventilu z nerezové oceli zajišťuje dlouhodobou životnost i pro agresivní páru. DN 6 – DN 25 v provedení NC (bez napětí zavřený), integrovaný aflas O-kroužek, IP 65.

Snímače tlaku MBS 4500

Vysoce přesný snímač tlaku je určen k použití v prakticky jakémkoli průmyslové aplikaci. Řada flexibilních snímačů tlaku zahrnuje verze s výstupním signálem 4 – 20 mA, verze pro měření absolutního i relativního tlaku, rozsah měření od 0 – 1 až po 0 – 600 barů. Otočné konektorové připojení a široká řada tlakových připojení. Díky vynikající odolnosti proti vibracím, robustní konstrukci a vysokému stupni ochrany EMC / EMI splňují snímače tlaku ty nejpřísnější průmyslové požadavky.

Termostaticky ovládané ventily

Termostaticky ovládané ventily Danfoss jsou užívané pro proporcionální regulaci průtoku v závislosti na nastavené teplotě na senzoru. Ventily jsou samočinné, tj. pracují bez použití elektřiny nebo stlačeného vzduchu. Používají se v chladících nebo topných systémech.

Tlakové spínače a tlakové spínače diferenční CAS

Tlakové spínače CAS představují škálu presostatů pro nejnáročnější venkovní i vnitřní aplikace. Robustní, kompaktní konstrukce, vysoká odolnost vůči šokům a vibracím. Regulační rozsah 0-60 bar, nastavitelný diferenciál, krytí IP 67. Schválení pro námořní aplikace.

Teplotní spínače KPS

Termostaty KPS pro extrémní prostředí, velmi robustní konstrukce, odolný vůči šokům a vibracím, krytí IP 67. Regulační rozsah -10 až +200 °C, pozlacený materiál kontaktů, pevný nebo nastavitelný diferenciál.

Schválení Českých drah pro kolejová vozidla.

Tlakové spínače KPS

KPS tlakové spínače pro extrémní prostředí, velmi robustní konstrukce, odolné vůči šokům a vibracím, pro vzduch, plyn i kapaliny. Regulační rozsah 0 až 60 barů, materiál kontaktů zlato, nastavitelný nebo pevný diferenciál, krytí IP 67.

Schválení Českých drah pro kolejová vozidla.

Blokové teplotní spínače MBC

MBC jsou kompaktní termostaty blokového designu pro nejnáročnější námořní aplikace. Velmi odolné vůči šokům a vibracím, pevný malý diferenciál garantuje přesné monitorování kritických teplot. Teplotní rozsah -10 až +200 °C.

Snímače tlaku MBS 4510

Tlakový snímač s oddělenou membránou, konstruovaný pro použití v potravinářském a nápojovém průmyslu, v průmyslových aplikacích s agresivním heterogenním a vysoce viskózním médiem. Výstupní signál 4-20 mA .Verze pro měření absolutního i relativního tlaku. Rozsah měření 0-250 mbar až 0-25 barů. Elektrických připojení: zásuvka Pg9 podle DIN 43650. Vynikající odolnost proti vibracím, robustní konstrukce, ochrana dle směrnice EMC/EMI.

Snímače tlaku MBS 4751 Eex

Jiskrově bezpečný snímač tlaku je navržen pro prostředí s nebezpečím výbuchu. Nabízí spolehlivé měření tlaku i v náročných aplikacích s těžkými vnějšími vlivy jako je kavitace či tlakové rázy. Je vyroben v souladu s direktivou ATEX 94/9 , Ex ia IIC T6 … T4 (řada MBS 42xx) a Ex ia IIC T4 (řada MBS 47xx). Pokrývá výstupní signál 4-20 mA, absolutní a relativní verze, měřící rozsahy 0-1 až 0-600 bar, nastavení nulového bodu a rozpětí, konektorové připojení a široký rozsah tlakových připojení. Vysoký stupeň ochrany EMC / EMI.

Snímače tlaku MBS 5100

Blokový vysokotlaký snímač tlaku je navržen pro použití v námořních aplikacích a nabízí spolehlivé měření tlaku i při nejtěžších podmínkách prostředí. Je schválen podle požadavků LR, DNV, GL, RINA, ABS, BV, NKK, PRS, MRS a KRS. Výstupní signál 4-20 mA, absolutní a relativní tlakový rozsah do 0-600 barů, nastavení nulového bodu a rozpětí, připojení s vnější přírubou. Vynikající stabilita proti vibracím, robustní konstrukce a vysoká míra ochrany EMC / EMI.

Snímače tlaku MBS 9200

Řada kompaktních snímačů tlaku MBS 9200 je určena k použití v průmyslových aplikacích, jako jsou klikové skříně a turbodmychadla v průmyslových motorech, monitorování filtrů a systémy měření úrovně. Řada zahrnuje snímače s výstupním signálem 4 – 20 mA, manometrické verze, rozsahy měření 40–250 mbar a plus-minus indikace např. -70 – 70 mbar. Vynikající odolnost proti vibracím, robustní konstrukce, ochrana dle směrnice EMC/EMI.

Blokové tlakové spínače a tlakové spínače diferenční MBC

MBC jsou kompaktní tlakové spínače, nového blokového designu, pro vysokotlaká a pulzující média. Mají vysokou odolnost vůči vibracím, jaké jsou běžné v námořních aplikacích. Pevný rozsah diferenčního tlaku zaručuje přesné monitorování kritických tlaků. Rozsah tlaku -0,2 až 400 barů.

Elektromagnetické ventily EV250B

EV250B s pomocným zdvihem může pracovat v rozmezí diferenčního tlaku od 0 do 16 bar. Tento 2/2 cestný ventil je speciálně určen pro použití v uzavřených okruzích s nízkým diferenčním tlakem, ale při požadavku na vysoký průtok. Tělo ventilu je vyrobené z mosazi a je odolné proti dezinfekci, vnitřní komponenty vyrobené z nerezu, což zaručuje dlouhou životnost i v prostředí agresivních par. EV250B je kompatibilní s širokým sortimentem cívek až do IP67. Teplota média do 140 °C (nízkotlaká pára).

Elektromagnetické ventily EV251B

EV251B s pomocným zdvihem je vhodný zvláště pro aplikace jako jsou uzavřené systémy s nízkým a kolísavým tlakem či otevřené systémy s diferenčním tlakem 0 až 10 bar. EV251B ventily se dodávají kompletní, včetně cívky a konektoru. Pro vodu, olej, stlačený vzduch a podobná neutrální média. Kv hodnota: až 5 m3/h, Diferenční tlak: do 10 bar, Viskozita: do 50 cSt, Teplota prostředí: do +80°C, Teplota média: -10 až +90°C, Krytí cívky: IP 65, Připojení: od G 3/8 do G 1

Elektromagnetické ventily EV260B

EV 260B je proporcionální elektricky řízený 2/2 cestný solenoidový ventil s připojením od G 1/4 až po G 3/4. Plynulá regulace napětí cívky reguluje pozici ventilu mezi úplně otevřeno či zavřeno. Ventil je plně otevřen při max. hodnotě napětí cívky. DN 6 – DN 20, krátká reakční doba, lineární charakteristika při regulaci, bezpečnostní funkce, krytí IP67, napájecí napětí 24 VDC.